NOVINKY AUDI
22.06.2018

Nové Audi A1 Sportback

Ideálny spoločník pre mestský životný štýl.
A1 Sportback
  • Výrazný a maskulínny dizajn s prísnymi líniami.
  • Koncepcia infotainmentu z modelov Audi vyššej triedy.
  • Nové asistenčné systémy pre väčšiu bezpečnosť a komfort.

V roku 2010 debutoval s A1 úplne nový modelový rad Audi. Teraz prichádza na štart druhá generácia úspešného kompaktného modelu. Nové Audi A1 Sportback sa vyznačuje dynamickým dizajnom. Je ideálnym spoločníkom v mestskom prostredí a veľmi dobre sa hodí aj na dlhé jazdy. So svojimi asistenčnými systémami a infotainmentom na úrovni vyššej triedy je Audi A1 Sportback dokonale prepojené s digitálnym svetom. Nové línie vybavenia vytvárajú veľký priestor na individualizáciu. 

Vonkajší dizajn: markantný, maskulínny s génmi prvého modelu quattro
Audi A1 Sportback oproti predchádzajúcej generácii výrazne narástlo do dĺžky o 56 milimetrov a teraz meria 4,03 metra. Šírka 1,74 metra zostala takmer nezmenená. Výška A1 novej generácie je iba 1,41 metra – s anténou je to 1,43 metra. So širokým rozchodom a krátkymi prevismi karosérie má športovo energický vzhľad. Široká, nízko posadená maska chladiča Singleframe a naznačené bočné otvory na vstup vzduchu v nárazníku dominujú na markantnej prednej časti karosérie. Pod hranou kapoty motora sú tri ploché štrbiny – reminiscencia modelu Sport quattro, súťažnej ikony Audi z roku 1984. 

Aj pri pohľade zboku nový model A1 Sportback dokumentuje štylistickú príbuznosť s prvými modelmi Audi quattro a Sport quattro: široké, výrazne sklonené zadné stĺpiky karosérie ho vizuálne tlačia dopredu aj keď stojí v pokoji. Oblúk strechy, ktorý môže byť nalakovaný v dvoch tmavých kontrastných farbách, sa končí nad...Čítaj ďalej.