NOVINKY AUDI
27.04.2018

Vstúpte do novej éry s Audi e-tron.

Budúcnosť patrí vizionárom. Zabezpečte si svoj náskok a rezervujte si prvé plne elektrické Audi.
Audi e-tron I

Audi predstavuje technológiu e-tron. Štúdiu svojho prvého, plne elektricky poháňaného modelu. Ide o športové SUV úplne nového typu, ktoré využíva silu troch elektromotorov
s celkovým výkonom až 370 kW a maximálnym krútiacim momentom vyše 800 Nm. Vďaka tomu štúdia e-tron quattro concept dosahuje jazdné výkony ako športový automobil: z 0 na 100 km/h vyšprintuje za 4,6 sekundy, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 210 km/h. Pôžitok z elektrickej jazdy zvyšuje aj dojazd viac ako 500 kilometrov a možnosť rýchleho dobíjania.

Ako je pre Audi samozrejmosťou, štúdia Audi e-tron quattro concept predstavuje kreatívne dizajnové riešenie harmonicky kombinujúce estetiku s aerodynamikou. Koeficient aerodynamického odporu má hodnotu 0,25 – čo predstavuje nový rekord v segmente SUV. Dopomáhajú k tomu aj elektricky ovládané aerodynamické prvky usmerňujúce prúdenie vzduchu podľa potreby a zlepšujúce obtekanie karosérie. Vďaka strohým líniám , jasným tvarom a splynutiu koncepcie ovládania a zobrazovania s architektúrou pôsobí interiér ľahko a vzdušne. Vďaka technológii OLED zobrazujú všetky displeje informácie veľkoplošne.

Pôžitok z elektrickej jazdy

Audi e-tron quattro concept využíva silu troch elektromotorov - jeden elektromotor poháňa predné kolesá, dva ďalšie poháňajú samostatne zadné kolesá. Spolu dosahujú výkon 320 kW. V určitých jazdných situáciách je krátkodobo k dispozícii celkový výkon až 370 kW a maximálny krútiaci moment vyše 800 Nm. 

Aerodynamický dizajn

Päťdverová technická štúdia má dĺžku 4,88 metra, šírku 1,93 metra a výšku iba 1,54 metra. Jej silueta s extrémne plochou, vzadu výrazne stiahnutou zasklenou časťou kabíny pôsobí dynamicky ako kupé. Koeficient aerodynamického odporu  má hodnotu iba 0,25 - čo predstavuje nový rekord v segmente SUV. 

Na prednom čele, na bokoch a na zadnej časti karosérie elektricky ovládané aerodynamické prvky od rýchlosti 80 km/h usmerňujú prúdenie vzduchu podľa potreby a tým zlepšujú obtekanie karosérie.

 

Progresívny interiér

Čisto elektrický pohon štúdie sa zaobíde bez kĺbového hriadeľa, preto sa môže stredová konzola zdanlivo vznášať v priestore, čo umožňuje vytvoriť miesto pre dodatočné prvky konektivity a odkladacie priestory. Všetky displeje môžu vďaka technológii OLED zobrazovať informácie veľkoplošne. 

Na ovládanie sa čiastočne využívajú hlasové povely a gestá. Samostatné sedadlá sú vďaka oporám pliec a opierkam hlavy športové a súčasne komfortné.

 

Technická štúdia Audi e-tron

Technická štúdia Audi e-tron quattro concept poskytuje náhľad na prvé plne elektrický poháňané SUV od Audi, ktoré bude dostupné od konca roka 2018.

Všetky uvedené hodnoty platia pre technickú štúdiu Audi e-tron quattro concept. Technické údaje a hodnoty spotreby energie sériového modelu Audi e-tron ešte nie sú k dispozícii. Všetky obrázky ukazujú technickú štúdiu Audi e-tron quattro concept. Cena a presné štandardné vybavenie sériového modelu Audi e-tron budú známe až v čase štartu predaja.

 

Zabezpečte si náskok.

Teraz máte možnosť rezervovať si nové Audi e-tron quattro a zaradiť sa tak medzi prvých majiteľov tohto vozidla novej éry, ktorá príde na trh koncom roka 2018.

Rastislav
Šoltýs

Vedúci predaja Audi